اموزش اتصال به استارلینک در ایران

آموزش اتصال به استارلینک در ایران، تجهیزات، اپلیکیشن و هزینه

امتیاز دهید به این مطلب

اگر در حال خواندن این مقاله هستید. شما هم از قطعی ایران خسته شده اید و بخاطر خبرهایی که از دولت امریکا و ایلان ماسک رسیده ، قصد اتصال به اینترنت استارلینک در ایران را دارید. به همین خاطر تصمیم گرفتیم در یک مقاله کاربردی ، روش اتصال به استارلینک برای ایرانیان را به شما اموزش دهیم تا در این محدودیت های ایجاد شده در ایران ، بتوانید به راحتی به اینترنت متصل شوید. پس اگر علاقه به اشنایی با اینترنت استارلینک و اموزش روش های اتصال به استارلینک در ایران را دارید. توصیه می کنیم این مطلب را تا انتها مطالعه کنید.

 

اتصال به اینترنت استارلینک در ایران

در این مطلب بطور کلی ، واقعیت ها درباره روش های اتصال به اینترنت استارلینک در ایران ، تجهیزات مورد نیاز، اپلیکیشن اندروید و ایفون ، و هزینه های آن را بررسی می کنیم.

با توجه به فیلترینگ گسترده و از کار افتادن فیلترشکن ها در ایران، بسیاری از کاربران ، امیدوارند که اینترنت استارلینک در ایران در دسترس قرار بگیرد. که در این صورت تمام روش های فیلترینگ ج ا در ایران از کار خواهد افتاد.

 

روش اتصال به استارلینک بدون تجهیزات

 

اینترنت استارلینک چیست و چگونه کار میکند؟

اینترنت استارلینک ، محصول شرکت اسپیس ایکس روی یک فناوری اینترنتی کار می کند که از ده های قبل هم مورد استفاده بوده است. ولی انچنان برای عموم قابل دسترس نبوده است.

استارلینک سعی کرده است که برای انتقال داده های اینترنت ، بجای کابل های فیبر نوری ، از امواج رادیویی از طریق خلاء فضا استفاده کند که در این کار هم موفق شده است.

ایستگاه های اسپیس ایکس ، داده ها را به ماهواره های موجود در فضا ارسال می کنند . و پس از ان ، ماهواره ها این اطلاعات را به کاربرانش روی کره زمین ارسال می کند. که همین موضوع باعث می شود کاربران با سرعت اینترنت بالا متصل باشند.

پخش شدن این ماهواره ها روی کره زمین انقدر به سرعت انجام شد که باعث شگفتی همگان شد. علت این موضوع هم گنجایش موشک های فالکون ایکس بود که در هر پرتاب می توانست 60 ماهواره را در خود جای دهد.

 

اتصال به استارلینک در ایران

 

اتصال به استارلینک در ایران ؟

از ان جایی که ایران توسط امریکا تحریم شده است. استارلینک نمی توانست به ایرانیان خدمات دهد. ولی در اوج شلوغیای ایران ، یک خبرنگار ایرانی به نام عرفان کسرائی این سوال را با ایلان ماسک مطرح کرد که ایا امکان دارد بخاطر قطعی اینترنت به کمک ایرانیان بیاید؟

ایلان ماسک هم همانطور که در تصویر بالا مشخص است. اطلاع داد که برای معافیت ایرانیان از تحریم ، پرس و جو خواهد کرد.

ولی قصه به همینجا ختم نشد و جواب این پرسش و پاسخ ها بعد از دو روز داده شد که در ادامه به ان ها خواهیم پرداخت.

 

وصل شدن به استارلینک در ایران

 

پاسخ مثبت امریکا برای آزادی اینترنت استارلینک در ایران

در تاریخ 1 مهرماه 1401 در بهبهه شلوغی های ایران ، دولت امریکا خبر از تصویب شدن کمک به ایرانیان برای تبادل و استفاده ازاد از اینترنت داد که همین موضوع باعث شد ایلان ماسک به این خبر واکنش دهد.

ایلان ماسک در جواب این توییت نوشت ، استارلینک در حال فعال شدن است. که این خبر باعث هیجان کاربران ایرانی شد.

ولی مساله اصلی این است که ایا ایرانیان می توانند به استارلینک متصل شوند؟ و اگر می توانند روش های موجود کدام است؟

از ان جایی که تحریم های دولت امریکا ، تنها مشکل اتصال مردم به ماهواره های استارلینک نبود و برای برقراری ارتباط به یک ایستگاه زمینی هم در ایران نیاز داریم. تصمیم گرفتیم این موضوع را دقیق تر بررسی کنیم که در ادامه نتایج این تحقیقات را خواهید دید.

 

تجهیزات استارلینک

 

اتصال اوکراین به استارلینک و مقایسه با ایران

زمانی که در قطعی اینترنت در ایران به سر می بریم. ناخوداگاه یاد کمک ایلان ماسک به کشور اوکراین، در زمان قطعی اینترنت می افتیم و این سوال پیش می اید که ایا امکانش هست که کشور ایران هم مانند اوکراین به اینترنت استارلینک متصل شود؟

زمانی که استارلینک تصمیم گرفت به اوکراین برای اتصال اینترنت کمک کند. اقدام به نصب پایگاه های زمینی در این کشور کرد تا بتواند اینترنت ازاد را به این کشور بیاورد.

ولی نکته اصلی اینجا بود که بدون وجود این پایگاه های زمینی برای دریافت اینترنت ، این کار ممکن نبود.

البته لازم به ذکر است که تعداد ماهواره های استارلینک، فعلا چیزی حدود 3 هزار عدد است و قصد دارد این عدد را به 40 هزار ارتقا دهد که در این صورت ممکن است حتی بدون تحهیزات در زمین ، قادر به دریافت اینترنت از استارلینک باشیم.

البته لازم به ذکر است که صحبت از روش هایی برای دریافت اینترنت بدون تجهیزات از استارلینک می شود که در ادامه ان ها را بررسی خواهیم کرد.

ویدیو مربوط به اتصال مستقیم موبایل به اینترنت استارلینک

 

نکته مهم بعدی که باید به ان توجه کنید. این است که استارلینک بیشتر برای دولت اوکراین در دسترس است. و کلیپ هایی مانند ویدئو بالا که در اینترنت وایرال شده است. توسط نیروی نظامی این کشور می باشد.

البته ایلان ماسک دستور داده است که دسترسی مردم عادی اوکراین به استارلینک هم بررسی شود تا به مرور زمان بتواند به تمام اوکراین اینترنت برساند.

که البته بخاطر دشواری انتقال ماهواره های زمینی ، این کار کمی زمان خواهد برد.

 

اتصال به استارلینک بددن تجهیزات

 

روش اتصال به استارلینک در ایران بدون تجهیزات

حالا که به طور کلی با استارلینک و روش های اتصال ان اشنا شدیم. با این محدودیت ها که در ایران وجود دارد. ایا ایرانیان می توانند از استارلینک استفاده کنند؟

جواب این سوال را به صورت مطمعن نمی توان بیان کرد. ولی اخیرا استارلینک با همکاری T.Mobile وعده داده بود که کاربران اندروید به زودی می توانند از طریق یک سیستم جدید و با انجام یک سری تغییرات در موبایل خود را به استارلینک متصل کنند و ممکن است ایران اولین کشوری باشد که این سیستم روی ان تست می شود.

از طرفی اخیرا در ایستگاه تحقیقاتی فضایی ، روشی را به نام  ” شبکه لیزر فضایی ” امتحان کرده اند و جواب هم گرفته اند . که ممکن است همین روش را برای دسترسی ایرانیان به استارلینک اتخاض کنند.

 

اذری جهرمی

 

روش های اتصال به استارلینک بدون تجهیزات

در بهبهه اخبار استارلینک ، اذری جهرمی وزیر سابق ارتباطات در کانال تلگرامی خود گفت که برای دریافت اینترنت از استارلینک ، احتمالا نیازی به تجهیزات برای همه نخواهد بود.

او برای دسترسی به استارلینک در ایران به موضوعات قابل توجهی اشاره کرده است که ادامه ان ها را توضیح خواهیم داد.

  • ساختار منظومه‌های ماهواره‌ای سلولی پرظرفیت، مانند استارلینک
  • ساختار شبکه‌های Adhoc با تکیه بر مدل مفهومی شبکه‌های ساختار تصادفی مبتنی بر بلاک‌چین، مثل پروژه هلیوم
  • ساختار پیام‌رسانهای P2P با تکیه بر ساختار تبادل اطلاعات نسخه‌های اولیه Skype و یا ساختار نرم افزار iMesh

تلفیق این سه تکنولوژی، تشکیل دهنده‌ی ساختار ‌ احتمالی «اینترنت فیلترگریز» خواهد بود که در اینده ای نزدیک دسترسی ایرانیان به استارلینک را فراهم خواهد ساخت.

 

به بیان ساده، برای حضور در شبکه فیلتر‌گریز نیازی به نصب آنتن‌های استارلینک در «همه» جا نیست، گوشی هر فرد احتمالا میکروبی‌تی‌اس یک شبکه فیلترگریز خواهد بود. بنابراین اصولا چالش هزینه یا ظرفیت در این میان جدی نیست، چالشهای پیش رو بیشتر در نحوه مدیریت شبکه‌های Adhoc است.

 

اتصال به استارلینک در ایران

 

اتصال به استارلینک در ایران بدون تجهیزات جدی می شود

مهم ترین نکته برای اتصال به استارلینک ، همانطور که بالاتر هم اشاره کردیم. نیاز به ایستگاه زمینی است. ولی حالا بحثی مطرح شده است که با وجود این ایستگاه ها در کشورهای همسایه ایران ، ایا قادر خواهین بود به این اینترنت ماهواره ای متصل شویم یا خیر.

حالا بحثی از سمت اسپیس ایکس مطرح شده است که کاربران بدون نیاز به تجهیزات و با یک سری تنظیمات روی گوشی همراه ، بتوانند به ماهواره استارلینک متصل شوند. که البته هنوز اطلاعات دقیقی از این تنظیمات به دست نرسیده است.

به گفته یکی از محققین هوا و فضا ، استارلینک به 3 مرکز دریافت اطلاعات در کشورهای همسایه نیاز خواهد داشت تا بتواند به ایران اینترنت رسانی کند. زیرا هریک از این پایگاه ها می توانند تا شعاع 800 کیلومتر را پوشش دهند.

با این خبرهای خوبی که به گوش می رسد. امیدواریم هرچه سریع تر بتوانیم به اینترنت استارلینک متصل شویم و از شر فیلترینگ خلاص شویم‌.

توصیه می کنیم این صفحه را سیو کنید. زیرا به محض امکان اتصال به استارلینک ، جزئیات ان را در همین صفحه به اشتراک خواهیم گذاشت.

 

خرید تجهیزات استارلینک در ایران

 

خرید لوازم استارلینک در ایران

قبل از اینکه روش های بالا تست شود و مردم به جواب های خود برسند. خیلی از افراد به دنبال خرید لوازم لازم برای اتصال به استارلینک هستند.

البته ورود این لوازم به ایران ممنوع خواهد بود. ولی بی شک قاچاقچیان این لوازم را به ایران خواهند اورد و با قیمت بالاتر به مردم خواهند فروخت.

قیمت یک دیش و ریسیور استارلینک حدود 599 دلار است و افراد باید ماهیانه 100 دلار پرداخت کنند. که البته این هزینه برای اپارتمان و برج ها متاسب خواهد بود. زیرا این ایستگاه ها توانایی ساپورت تا 128 اکانت را دارند.

 

❌نکته بسیار مهم

توجه داشته باشید که با انتشار خبرهای فیک ، سودجویان در کمین نشسته و ممکن است شما را ترقیب به دانلود برنامه های فیک استارلینک کنند. این برنامه ها ممکن است الوده به ویروس باشند و باعث دردسر شما شوند.

به همین خاطر پیشنهاد می کنیم ، اخبار ماهواره استارلینک را از همین صفحه دنبال کنید. زیرا اخبار قرار داده شده توسط ما ، همگی از منابع معتبر و جهانی می باشد.

 

روش های پرداخت هزینه اینترنت به چه صورت است؟

همانطور که میدانید، روش های پرداخت بین المللی در ایران تحریم است . و امکان پرداخت با ارز های فیات وجود ندارد. ولی با توجه به تصمیم جدی ایلان ماسک  ، احتمالا روش جدیدی برای پرداخت برای ایرانیان نیز در دسترس قرار خواهند داد. که یکی از راحت ترین این روش ها پرداخت با ارز دیجیتال است .

 

اپلیکیشن استارلینک نسخه اصلی در گوگل پلی

با توجه به خبر فعال شدن استارلینک در ایران ، افراد سود جو اپلیکیشن های ویروسی و یا مخرب را در کانال ها و سایت ها قرار داده اند. که هیچ کدام فعلا قابلیت اتصال به ماهواره های استارلینک را ندارد.

تنها نسخه موجود از اپلیکیشن استارلینک در گوگل پلی موجود می باشد که با جستجو آن را پیدا خواهید کرد.

لینک اصلی اپلیکیشن استارلینک :

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.starlink.mobile&hl=en&gl=US

 

سایت رسمی :

https://www.starlink.com

 

خلاصه مطلب

 

سایت رسمی استارلینک starlink.com
روش های اتصال به استارلینک داشتن تجهیزات ماهواره ای ، شبکه لیزر فضایی
قیمت تجهیزات استارلینک در ایران 600 دلار بدون محاسبه حمل و نقل و …
هزینه ماهانه اتصال به استارلینک ماهانه 100 دلار که البته می تواند 128 دستگاه را پوشش دهد.
اتصال بدون تجهیزات به استارلینک به زودی امکان پذیر است ولی فعلا خیر

سوالات متداول در مورد استارلینک

ایا در ایران می توان به استارلینک متصل شد؟

بله همانطور که در این مقاله اشاره کردیم. امکان این دسترسی وجود دارد.

ایا بدون تجهیزات می توان به ماهواره استارلینک متصل شد؟

بله. ضمضمه هایی به گوشی می رسد که این دسترسی امکان پذیر است که اموزش ان را در همین مقاله قرار دادیم.

تجهیزات استارلینک را می توان در ایران خریداری کرد؟

همین الان هم عده ای به این ماهواره ها دسترسی دارند و بی شک بیشتر از این مقدار هم از راه قاچاق وارد خواهد شد.

ایا می توانند فرکانس های استارلینک را ردیابی کنند و باعث دردسر شود؟

خیر این امواج به هیچ وجه قابل ردیابی نیست و می توانید از اینترنت بدون فیلتر لذت ببرید.

هزینه خرید تجهیزات استارلینک در ایران چقدر است؟

نجهیزات ان حدود 600 دلار و هزینه ان ماهانه 100 دلار است .

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: کلیک راست ممنوع است !!